Kalendarium 2014

Rekonstrukcje i inscenizacje historyczne

 

Styczeń 2014

19 stycznia, 151 Rocznica Wybuchu Powstania Styczniowego (Modlin)

25 stycznia, V Bal Artylerzystów Konnych (Iwno)

26 stycznia, Przełamanie linii Bartholda (Namysłów)

 

Luty 2014

1 lutego, VIII Wielki Bal Arsenału (Warszawa)

1 lutego, V turniej polskiej ligi walk rycerskich w Jaworznie (Jaworzno)

1 lutego, VI turniej bardów (Piaseczno)

1 lutego, Manewry Roty Pana Kacpra (Grodziec)

2 lutego, Wileńszczyzna ’44 (Olsztynek)

8 lutego, XI Wielki Bal Pułkowy (Sękocin Stary)

8 - 9 lutego, Zimowa rejza na zamek w Nidzicy (Nidzica)

15 lutego, III Bal Rekonstruktora (Koszalin)

16 lutego, Przasnyska Bitwa Lutowa (Przasnysz)

22 lutego, Bitwa o Tczew z 1807 r. (Tczew)

23 lutego, Bitwa o Poznań (Poznań)

 

Marzec 2014

1 marca, Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (Cała Polsa)

2 marca, "Odbicie więźniów z siedziby PUBP" (Koszalin)

8 marca, Bitwa o Olszynkę Grochowską (Warszawa)

15 marca, 700 rocznica stracenia Wielkiego Mistrza Zakonu Świątyni (Międzyrzec Podlaski)

22 marca, 151 rocznica Powstania Styczniowego. Bitwa pod Grochowiskami (Grochowiska)

22 - 23 marca, Gra Wojenna 1807 (Galiny)

29 - 30 marca, Targi Rekonstruktorów (Kielce)

 

Kwiecień 2014

4 - 6 kwietnia, "Złoto dla zuchwałych" (Boboliczki)

5 - 6 kwietnia, I Kurs Artylerji Piechoty (Poznań)

13 kwietnia, VII Katyński Marsz Cieni (Warszawa)

22 kwietnia, Tradycyjne święto Rękawki na Kopcu Krakusa (Kraków)

26 kwietnia, V Piknik Kawaleryjski (Bliżyn)

26 - 27 kwietnia, Dni Opola X - XV wiek (Opole)

30 kwietnia - 4 maja, Rajd Arado (Zamek Czocha)

30 kwietnia - 4 maja, Kiek in de Mark! (Pyrzyce)

 

Maj 2014

1 maja, II turniej rycerski o przyłbicę kasztelana Zamku Kliczków (Kliczków)

1 - 4 maja, "Dni Ułana 2014" (Poznań)

1 - 4 maja, Międzynarodowy Turniej Rycerski w Grodzie k. Byczyny (Byczyna)

2 maja, "W Obronie Biało - Czerwonej" (Samsonów)

2 - 8 maja, II Rajd Śladami Wojska Polskiego po Chorzowie (Chorzów)

3 maja, II Wrocławski Piknik Strzelecki (Wrocław)

3 maja, Piknik Historyczno-Wojskowy (Grodzisk Wielkopolski)

3 - 4 maja, 99. rocznica Bitwy pod Gorlicami (Sękowo)

3 - 4 maja, XVII turniej rycerski (Iłża)

4 maja, VI Weekend Forteczny (Luboń)

5 - 11 maja, Warszawskie Dni Kawaleryjskie (Warszawa)

8 maja, "Partyzanci ponownie w Grajewie" (Grajewo)

9 maja, Napoleoniada 2014 (Jonkowo)

9 - 11 maja, Kroniki Wojenne (Krośniewice)

9 - 11 maja, Zdobycie Tykocina (Tykocin)

9 - 11 maja, VII międzynarodowy festiwal historyczny Wikingowie i Wenedzi (Warszawa)

10 maja, 100. turniej łucznictwa tradycyjnego (Koszalin)

10 - 11 maja, II Rajd Zapory (Bełżyce)

10 - 11 maja, Turniej rycerski w Wopławkach (Wopławki)

10 - 11 maja, V Jarmark kasztelański w Oświęcimiu (Oświęcim)

10 - 11 maja, VI turniej na dworze Konrada Mazowieckiego (Czersk)

10 - 11 maja, III turniej rycerski o skarb Świętosława (Świętochłowice)

10 - 11 maja, VI. Majówka Militarna Operacja Zachód (Wrocław)

10 - 11 maja, Na partyzancki poszli bój (Krzemionki Opatowskie)

10 - 11 maja, REKON 2014 (Wrocław)

11 maja, Inscenizacja walk żołnierzy Grupy Kampinos AK (Leszno k. Warszawy)

16 - 18 maja, IX Atak Morawian na Wiślan (Stobierna k. Dębicy)

17 maja, Akcja "Burza" pokaz w Kieleckiej Delegaturze IPN (Kielce)

17 maja, Ząbkowicki piknik średniowieczny (Ząbkowice Śląskie)

23 - 25 maja, VII RARP. Na ścieżkach przodków (Bogucice)

23 - 25 maja, Międzybractwowe Manewry Majowe 2014 (Grudziądz)

23 - 25 maja, I turniej rycerski (Nowa Ruda)

23 - 25 maja, XI turniej rycerski na zamku królewskim w Będzinie (Będzin)

23 - 25 maja, V turniej rycerski o Pierścień Biskupa Pomezańskiego (Prabuty)

23 - 25 maja, XV Turniej Rycerski Bractw Zaprzyjaźnionych o Złotą Jaszczurkę (Chełmno)

24 maja, Bitwa Wyrska (Wyry)

24 – 25 maja, Grenadier- IX Warszawski Turniej Gier Strategicznych (Warszawa)

26 maja, 183 rocznica Bitwy pod Ostrołęką (Ostrołęka)

29 maja - 1 czerwca, Templariada 2014 (Chwarszczany)

30 maja, Dni Pamięci (Stary Ochedzyn)

30 maja - 1 czerwca, Ogólnopolski turniej rycerski w Okonku (Okonek)

31 maja, Pokaz mody okresu międzywojennego na Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach (Rudy)

31 maja - 1 czerwca, Szturm Twierdzy Zamość (Zamość)

 

Czerwiec 2014

6 - 8 czerwca, X Jubileuszowy Zlot Pojazdów Militarnych "Śląskie Manewry 2014" (Bytom)

7 - 8 czerwca, V zjazd rycerstwa chrześcijańskiego im. Gotfryda de Bouillon (Chorzów)

14 czerwca, X Święto Twierdzy Srebrna Góra (Srebrna Góra)

14 – 15 czerwca, XIV Piknik Kawaleryjski (Suwałki)

14 – 15 czerwca, XXIV mistrzostwa polski w kusznictwie historycznym (Byczyna)

14 – 15 czerwca, VI tarnowski turniej o grzywne Władyki z Marcińskiej Góry (Tarnowiec)

14 - 15 czerwca, Militriada 2014 (Nowa Dęba)

15 czerwca, IV Ratowskie Spotkania Patriotyczne wraz z widowiskiem historycznym Ratowo 1920 Radzanów 1939 (Ratowo)

16 czerwca, Pokaz mody lat 20. i 30. (Konstancin)

19 - 22 czerwca, Turniej na broń wszelaką o sztylet Wielkiego Mistrza Zakonu Rudenband (Grodziec)

20 - 22 czerwca, VIII cedyńskie spotkania z historią (Cedynia)

20 - 22 czerwca, VI człuchowski turniej rycerski o miecz Konrada Wallenroda (Człuchów)

20 - 22 czerwca, IX zlot wojowników Słowian, Bałtów i Wikingów (Mielnik)

20 - 22 czerwca, Łabiszyńskie Spotkania z Historią 2014 - III Edycja (Łabiszyn)

21 czerwca, I Turniej Rycerski Komtura Jana von Sayn (Mrągowo)

21 - 22 czerwca, Jak to na Pomorzu zdrajcy ze Szwedem próbowali się bratać (Wejherowo)

21 - 22 czerwca, II Piknik Militarny (Radzyny)

27 - 29 czerwca, III turniej rycerski na Zamku Książ w Wałbrzychu (Wałbrzych)

27 - 29 czerwca, Orsza 500 lat - 500 rocznica bitwy pod Orszą (Warszawa)

29 czerwca, Turniej rycerski w Ostródzie (Ostróda)

29 czerwca, V piknik rycerski na górze Gromnik (Gromnik)

 

Lipiec 2014

4 - 6 lipca, Jak Toruń z rąk Szwedów dobywano (Toruń)

4 - 6 lipca, Wilczy Trop 2014 (Kalwaria Pacławska)

5 lipca, Turniej rycerski w Nidzicy (Nidzica)

5 - 6 lipca, XI turniej rycerski na zamku w Rabsztynie (Rabsztyn)

6 lipca, Turniej rycerski w Lubawie (Lubawa)

10 – 13 lipca, Strefa Militarna (Gostyń)

11 – 13 lipca, Dni Grunwaldu 2014 (Grunwald)

11 – 13 lipca, Operacja Południe (Bielsko-Biała)

11 – 13 lipca, Wyprawa Bolesława Chrobrego na Kijów - "Na Wojennym Szlaku II" (Stobierna k. Dębicy)

12 - 13 lipca, Przełamanie linii Bartholda (Namysłów)

18 - 20 lipca, VII turniej łuczniczy o puchar Juranda (Szczytno)

18 - 20 lipca, V Odyseja Historyczna (Leszczynek)

18 - 20 lipca, Śladami bitwy przasnyskiej (Przasnysz)

19 - 20 lipca, Turniej rycerski w Kurzętniku (Kurzętnik)

25 - 27 lipca, Jarmark Joannitów w Łagowie - powrót do przeszłości średniowiecznej (Łagów Lubuski)

25 - 27 lipca, III kłodzki turniej rycerski i II jarmark średniowieczny (Kłodzko)

25 - 2 sierpnia, Tydzień z Wojny Trzynastoletniej (Lębork)

26 - 27 lipca, II festiwal wczesnośredniowieczny we Władysławowie - "Krucjata Bałtycka" (Władysławowo)

26 - 27 lipca, III turniej rycerski w Siewierzu (Siewierz)

27 lipca, Tannenberg 1914 - Szkotowo gm. Kozłowa 2014 (Szkotowo)

 

Sierpnień 2014

1 - 3 sierpnia, XX Festiwal Słowian i Wikingów (Wolin)

1 - 3 sierpnia, III Kujawski Zlot Pojazdów Militarnych i Terenowych (Choceń)

2 sierpnia, Turniej rycerski w Olsztynku (Olsztynek)

2 - 3 sierpnia, IX turniej rycerski (Babice)

8 - 10 sierpnia, III turniej rycerski na zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie (Ciechanów)

9 - 10 sierpnia, XI turniej o miecz Św. Katarzyny w Działdowie (Działdowo)

12 - 24 sierpnia, D - Day Hel (Hel)

14 - 16 sierpnia, Turniej na zamku w Królewcu (Świecie)

15 - 17 sierpnia, Batalia Napoleońska (Będomin)

15 - 17 sierpnia, Jak Szwed pod Bydgoszczą wojował (Ostromecko)

15 - 17 sierpnia, Turniej łuczniczy o srebrny pierścień kasztelana (Grodziec)

16 - 17 sierpnia, IV Karpacki Festiwal Archeologiczny "Dwa Oblicza" (Trzcinica)

16 - 17 sierpnia, Święto Twierdzy Boyen 2014 (Giżycko)

18 sierpnia, Sarnowa Góra 1920 (Sarnowa Góra k. Ciechanowa)

21 - 24 sierpnia, Konwent Zakonny (Chwarszczany)

22 - 24 sierpnia, III spotkania z historią i archeologią (Wdzydze Kiszewskie)

22 - 24 sierpnia, Oblężenie Słupska (Słupsk)

23 - 24 sierpnia, Grzybowski Turniej Wojów (Grzybowo)

23 - 24 sierpnia, Drigalensis A.D. 2014 (Drygały)

23 - 24 sierpnia, III turniej rycerski o mieszek zbója Becza w Bieczu (Biecz)

30 - 31 sierpnia, VI raciborski festiwal średniowieczny (Racibórz)

30 - 31 sierpnia, Vivat Vasa! (Gniew)

 

Wrzesień 2014

6 września, III marsz św. Jerzego (Warszawa)

13 września, Bitwa Ołtarzewska 1939 (Ołtarzew)

13 - 14 września, I turniej średniowieczny Polskiego Ruchu Amatorskich Walk Odtwórczych (Byczyna)

13 - 14 września, I otwarte mistrzostwa walk rycerskich Polski południowej - liga BHP (Bytom)

20 września, VII Piknik przy bunkrze (Wągrowiec - Gołańcz)

20 - 21 września, II Dni Rzemiosła Średniowiecznego (Stobierna k. Dębicy)

20 - 21 września, Jesień Średniowiecza (Grunwald)

27 - 28 września, Przełamanie linii Bartholda (Łódź)

27 - 28 września, Obronić Miasto - Sochaczew 1939 (Sochaczew)